ABB Moulded Case Circuit Breaker, A1N-MCCB-50A-3P-36KA, 3 Pole, 36kA, 50A
Mastercard Mastercard
Apple Pay Apple Pay
Google Pay Google Pay
🛡️
100% Client
Protection
Description
  • At Rated operating conditions per pole 55W
  • Rated impulse withstand voltage: 6kV
  • Rated ultimate short-circuit breaking capacity (Icu): 36kA
Item Name:
Moulded Case Circuit Breaker
Model:
A1N-MCCB-50A-3P-36KA
Article Number:
A1A2263
Manufacturer:
Abb
Color:
Grey
Dimensions:
76.2 x 130 x 60mm
Voltage:
550VAC-250VDC
Manufacture Part Number:
1SDA066726R1
Insulation Voltage:
690V
Amps (A):
50A