ABB Moulded Case Circuit Breaker, A1C-MCCB-63A-3P-25KA, 3 Pole, 25kA, 63A
(No reviews yet) Write a Review
All Prices Include VAT
✔ In Stock 🚚 Ready to Ship
See Full Product Specs >
Payment Methods Accepted
Visa Visa
Mastercard Mastercard
Apple Pay Apple Pay
Google Pay Google Pay
🛡️
100% Client
Protection
Description
  • At Rated operating conditions per pole 6W
  • Rated impulse withstand voltage: 6kV
  • Rated ultimate short-circuit breaking capacity (Icu): (240VAC) 25kA
Item Name:
Moulded Case Circuit Breaker
Model:
A1C-MCCB-63A-3P-25KA
Article Number:
A1A2255
Manufacturer:
Abb
Color:
Grey
Dimensions:
76.2 x 130 x 60mm
Voltage:
550VAC-250VDC
Manufacture Part Number:
1SDA068770R1
Insulation Voltage:
690V
Amps (A):
63A