ABB Moulded Case Circuit Breaker, A2C-MCCB-125A-3P-25KA, 3 Pole, 25kA, 125A
Support
100% Client
Protection
Protection
Description
- At Rated operating conditions per pole 7W
- Rated impulse withstand voltage: 6kV
- Rated ultimate short-circuit breaking capacity (Icu): (240VAC) 25kA
Item Name: |
Moulded Case Circuit Breaker |
Model: |
A2C-MCCB-125A-3P-25KA |
Article Number: |
A1A2282 |
Manufacturer: |
Abb |
Color: |
Grey |
Dimensions: |
105 x 150 x 60mm |
Voltage: |
550VAC-250VDC |
Manufacture Part Number: |
1SDA066775R1 |
Insulation Voltage: |
690V |
Amps (A): |
125A |