Terminator AC To AC Dual Voltage Converter, TTC150W-MP, 150W
Mastercard Mastercard
Apple Pay Apple Pay
Google Pay Google Pay
🛡️
100% Client
Protection
Description
  • It's default mode is 220V in to 110V
  • It's very useful to plug 110V UK/US type devices in UAE. But be careful to keep 220V as input in UAE
  • Input volatge can be changed according to the user,
  • Universal plug and socket for use worldwide
  • Thermal fuse protection and safety shutters
  • Always keep input as 220V mode to use your American/Europe standard devices in 110V in UAE
Item Name:
AC To AC Dual Voltage Converter
Model:
TTC150W-MP
Manufacturer:
Terminator
Color:
Black
Type:
Plug Adapter
Hz:
50/60 Hz
Max Load (Wattage):
150W