ABB Moulded Case Circuit Breaker, A2N-MCCB-200A-3P-36KA, 3 Pole, 36kA, 200A
(No reviews yet) Write a Review
All Prices Include VAT
✔ In Stock 🚚 Ready to Ship
See Full Product Specs >
Payment Methods Accepted
Visa Visa
Mastercard Mastercard
Apple Pay Apple Pay
Google Pay Google Pay
🛡️
100% Client
Protection
Description
  • At Rated operating conditions per pole 12W
  • Rated impulse withstand voltage: 6kV
  • Rated ultimate short-circuit breaking capacity (Icu): 36kA
Item Name:
Moulded Case Circuit Breaker
Model:
A2N-MCCB-200A-3P-36KA
Article Number:
A1A2269
Manufacturer:
Abb
Color:
Grey
Dimensions:
105 x 150 x 60mm
Voltage:
550VAC-250VDC
Manufacture Part Number:
1SDA066784R1
Insulation Voltage:
690V
Amps (A):
200A