Abb Switch Disconnector, SHD202-63, 2P, 63A
(No reviews yet) Write a Review
All Prices Include VAT
✔ In Stock 🚚 Ready to Ship
See Full Product Specs >
Payment Methods Accepted
Visa Visa
Mastercard Mastercard
Pay Pay
🛡️
100% Client
Protection
Description
  • Insulation Group I
Item Name:
Switch Disconnector
Model:
SHD202-63
Article Number:
2CDD272111R0063
Manufacturer:
Abb
Color:
Light Grey
Number of Poles:
2P
Amps (A):
63A
Measuring Voltage Range - DC:
125VDC
Measuring Voltage Range - AC:
415VAC