Bosch Professional Angle Grinder, GWS-2000-180, 2000W, 180MM
Mastercard Mastercard
Apple Pay Apple Pay
Google Pay Google Pay
🛡️
100% Client
Protection
Description
  • The compact and lightweight tool
  • Light and compact for optimum handling
  • Triple-control safety switch
  • SDS quick-locking nut available as an accessory
Items Included:
1x Angle Grinder GWS 20-230 JH Professional
Item Name:
Angle Grinder
Model:
GWS-2000-180
Manufacturer:
Bosch
Vibration Uncertainty:
1.5 sq. m/s
Manufacture Part Number:
0 601 849 1F1
Disc Diameter:
180mm
Output Power (Watts):
1280W
Wattage:
2000W
Overall Length:
615mm
Width (MilliMeter):
130mm