Cdc Din Rail Mounting Multifunction Timer With Signal Input 24-230VAC/24-110VDC, TV49
(No reviews yet) Write a Review
📩 Available for Inquiry
Payment Methods Accepted
Visa Visa
Mastercard Mastercard
Pay Pay
🛡️
100% Client
Protection
Description
  • Input power 12VA@230Vac 50Hz
  • Full scale error ±1 Percent
  • Minimum time setting 0s
  • Minimum reset time on power supply 25ms
  • Electrical life 1 x 105 operations
  • Mechanical life 1 x 107 operations
  • Maximum voltage rating 250Vac
Item Name:
Timer
Manufacturer:
Cdc
Frequency:
50Hz