Khind LED Oval Bulkhead Light, KH-BHR-SMD-E1-30W-CDL, Elen Series, 30W, Oval, 2400 LM, 6500K, Cool White
(No reviews yet) Write a Review
All Prices Include VAT
✔ In Stock 🚚 Ready to Ship
See Full Product Specs >
Payment Methods Accepted
Visa Visa
Mastercard Mastercard
Apple Pay Apple Pay
Google Pay Google Pay
🛡️
100% Client
Protection
Description
  • Fire retardant body
  • Perfect for outdoor and indoor usage
  • Safe and easy to install
  • Built-in gland for increased protection
  • High luminous efficacy
  • Energy savings up to 80%
  • No IR and UV Radiation
  • No flickering
Item Name:
LED Oval Bulkhead Light
Model:
KH-BHR-SMD-E1-30W-CDL
Product Series:
Elen Series
Manufacturer:
Khind
Product Shape:
Oval
Length (MilliMeter):
300mm
Width (MilliMeter):
77mm
LED Type:
Hongli SMD
CCT Color:
Cool White
Voltage:
220-240VAC
Wattage:
30W