Philips LED Tube Light, TL-D36W-54-7651SL-25, G13, 36W, 2500 LM, 6500K, Cool Daylight
(No reviews yet) Write a Review
All Prices Include VAT
✔ In Stock 🚚 Ready to Ship
See Full Product Specs >
Payment Methods Accepted
Visa Visa
Mastercard Mastercard
Apple Pay Apple Pay
Google Pay Google Pay
🛡️
100% Client
Protection
Description
    Item Name:
    LED Tube Light
    Model:
    TL-D36W-54-7651SL-25
    Manufacturer:
    Philips
    Bulb Shape:
    T8
    Base Diameter:
    26mm
    CCT (K):
    6500K
    Length:
    4 Feet
    Luminous Flux:
    2500 LM
    Color Code:
    54-765
    Light Color:
    Cool Daylight
    Lamp Current (A):
    0.44A
    Diameter (MilliMeter):
    28mm
    CRI:
    72
    Bulb Base Type:
    G13
    Power Consumption:
    36W
    Nominal Voltage:
    110V