RR LED Down Light Fixed Type, RR-DL20COBLD-FXEC, COB, 20W, 6500K
(No reviews yet) Write a Review
All Prices Include VAT
✔ In Stock 🚚 Ready to Ship
See Full Product Specs >
Payment Methods Accepted
Visa Visa
Mastercard Mastercard
Apple Pay Apple Pay
Google Pay Google Pay
🛡️
100% Client
Protection
Description
  • Modern and elegant design
  • Eco-friendly and energy saving
  • High density die-cast aluminium housing
  • Aluminium reflector cup with multiple reflecting functions
  • Surge Protection: 1500V
  • Cover Material: Re?ector
  • Adjustable: No
Item Name:
LED Down Light Fixed Type
Model:
RR-DL20COBLD-FXEC
Manufacturer:
RR
Color:
White
Size:
190 x 50mm
Lamp Type:
LED
LED Type:
COB
Body Type:
Die casting aluminum
Light Angle:
60 Degree
Voltage:
85-265VAC
Input Voltage Frequency:
50-60Hz
Wattage:
20W