RR LED Panel Down Light, RR-PL15SMW-EC, SMD, 15W, 2700K
Mastercard Mastercard
Apple Pay Apple Pay
Google Pay Google Pay
🛡️
100% Client
Protection
Description
  • Illumination, soft, comfortable and bright light
  • Adopting High Brightness SMD 2835 as lightsource, light ef?ciency can reach up to 80LM/W
  • Ceiling thickness: 3-20mm
  • Housing: Sheet Metal forming process with powder coated painting
  • Surge Protection: 2000V
  • External Driver: Yes
Item Name:
LED Panel Down Light
Model:
RR-PL15SMW-EC
Manufacturer:
RR
Color:
White
Product Shape:
Square
Lamp Type:
LED
LED Type:
SMD
Light Angle:
120 Degree
Voltage:
95-265VAC
Input Voltage Frequency:
50-60Hz
Wattage:
15W
Lumens:
950 LM
CCT (K):
2700K
CRI:
>80
Dimmable:
No
Lifetime:
20000 Hrs
Installation Type:
Ceiling Recessed
Hole Diameter (MilliMeter):
185mm