York Nylon Cable Tie, KV300SBE, 4.8MM Width x 300MM Length, Blue, 100 Pcs/Pack
(No reviews yet) Write a Review
All Prices Include VAT
✔ In Stock 🚚 Ready to Ship
See Full Product Specs >
Payment Methods Accepted
Visa Visa
Mastercard Mastercard
Apple Pay Apple Pay
Google Pay Google Pay
🛡️
100% Client
Protection
Description
  • The end of the tape is slightly bent for insertion allowing practical
  • Made from high-quality nylon for durability and strength
  • Easy to use with a self-locking mechanism that ensures a secure hold
  • Suitable for both indoor and outdoor use
Item Name:
Cable Tie
Model:
KV300SBE
Manufacturer:
York
Material:
Nylon
Color:
Blue
Length:
300mm
Width:
4.8mm