Vertex Insulated Slotted Screwdriver, VXVDE-3005100, 100MM
(No reviews yet) Write a Review
📩 Available for Inquiry
Payment Methods Accepted
Visa Visa
Mastercard Mastercard
Pay Pay
🛡️
100% Client
Protection
Description
  • Insulated blades for applications up to 1000V AC and 1500V DC.
  • Insulated Screwdriver Slotted SL3.0x0.5x100
  • Logo plate ABS in red colour, Top Cap: Tip symbol-PP in grey colour.
Item Name:
Insulated Slotted Screwdriver
Model:
VXVDE-3005100
Manufacturer:
Vertex
Material:
Chrome Molybdenum Steel
Handle Material:
Thermoplastic
Color:
Red and Yellow
Voltage:
115-230V
Length (MilliMeter):
100mm