Atlas Transition Elbow, APME25X0-5, PPR, 25MM Dia, 1/2 Inch MNPT, Green
Mastercard Mastercard
Apple Pay Apple Pay
Google Pay Google Pay
🛡️
100% Client
Protection
Description
    Item Name:
    Transition Elbow
    Model:
    APME25X0-5
    Manufacturer:
    Atlas
    Material:
    PPR
    Color:
    Green
    Length (MilliMeter):
    70.03mm
    Thread Type:
    MNPT
    Thread Size:
    1/2 Inch
    Outer Diameter (MilliMeter):
    37.2mm
    Inner Diameter (MilliMeter):
    25mm